Menu

Cybertechnologia Dzisiaj

W blogu tym chciałbym Wam opisywać najnowsze i najciekawsze technologie ze świata, jak również recenzować gry. Chciałbym tym samym nauczyć się wynajdywać ciekawe informacje, by przygotować się do być może przyszłego zawodu.

Google Now

voodovamp

Na rynku mamy już kilku asystentów głosowych, którzy mogą ułatwić nam pracę w codziennym życiu.
Na urządzeniach firmy Apple mamy Siri, na urządzeniach Microsoft - Cortanę.
Dziś jednak skupimy się na asystencie od Google - Google Now.

Obecnie ta technologia cały czas się rozwija. Aplikacje są tak rozbudowane, że same uczą się na podstawie ich wykorzystywania. Dotyczy to każdej tego typu aplikacji - więcej o bezpieczeństwie w sieci w kolejnym wpisie.
Google Now wyróżnia się jednak jedną podstawową rzeczą spośród innych asystentów głosowych - rozumieniem języków.

Siri i Cortana używają przede wszystkim języka angielskiego, co oczywiście można też przypisać Google Now.
Jednak tylko asystent od Google jest wstanie zrozumieć to co mówimy po polsku.

Jeśli już mamy urządzenie z systemem android, żeby zacząć z asystenta korzystać, musimy pobrać dwie aplikacje w Sklepie Play.
Aplikacja, bądź aktualizacja Googleg a także Google Now Launcherg_n_l

 

 

Po pobraniu zmieniamy język wyszukiwania na Polski. To wystarczy.

Google Now Laucher jest nakładką, która upodobni interfejs naszego urządzenia do tego znanego z Nexus, jak również umieści znajdujący się po lewej stronie panel Google Now, który mieści ciekawe, przydatne i spersonalizowane informacje.

Gdy już mamy pobrane aplikacje musimy wypowiedzieć frazę "Ok Google" i następnie polecić wykonanie jakiejś czynności za pomocą jednej z wielu komend."LINK"

Myślę, że takimi najważniejszymi komendami będą "Wykonaj połączenie", "Wyślij wiadomość", "Utwórz notatkę" czy "Ustaw przypomnienie".

Warto zastanowić się nad sprawdzeniem tej aplikacji, ponieważ może nam ona w znaczny sposób ułatwić korzystanie z telefonu, czy tabletu, a co ważniejsze przybliża nas do technologii jutra.

Pozdrawiam,

VoodoVamp

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Ada] 91.196.11.*

    Google ma niesamowicie wysoki potencjał i to w różnorodnym zakresie. Reklamy w Google Ads, pełno narzędzi do analizy stron internetowych oraz różnorodne inne funkcje i narzędzia. Co chwile powstaje więc coś nowego, gdyż Google nie stoi w miejscu tylko nieustannie podąża za obecnymi trendami.

© Cybertechnologia Dzisiaj
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci